FARK YARATAN SOHBETLER WİLCO

  • FARK YARATAN SOHBETLERDE YEMEĞİN BİRLEŞTİRİCİ ETKİSİ…
  • WİLCO VAN HERPEN MUTFAKTA FARK YARATTI…
  • BAŞAK YEĞİN BİÇER: “ÇEŞİTLİLİK ZİRVESİ’Nİ MAYIS 2017’DE DÜZENLEYECEĞİZ”
BURSA – Bilgide ve Uygulamada Çeşitliliği Destekleme Derneği (BUÇAD), geleneksel hale getirdiği ‘Fark Yaratan Sohbetler’ etkinliği kapsamında dünyaca ünlü aşçı Wilco Van Herpen’i üyeleriyle buluşturdu.
Karavanı ile Türkiye’yi karış karış gezerek yerel lezzetleri ve yaşadığı olayları kendi bakış açısıyla izleyicilerine sunan Hollandalı Wilco Van Herpen, Geçit Ristorante Di Zett’in katkılarıyla gerçekleştirilen 2017’nin ilk ‘Fark Yaratan Sohbetler’ etkinliğinde,  BUÇAD üyeleri için mutfağa girdi. Bundan yaklaşık 10 yıl önce bir Türk’le evlenerek Türkiye’ye yerleşen Van Herpen, ülkemizde edindiği tecrübeleri de katılımcılarla paylaştı. 
Program öncesinde konuklara, BUÇAD’ın aylık periyotlar halinde düzenlediği ‘Fark Yaratan Sohbetler’ etkinliğinde konuşan BUÇAD Yönetim Kurulu Başkanı Başak Yeğin Biçer,
“Yemeğin tıpkı ortak değerler gibi, Türk kültüründe birleştirici etkisi var. Farklı bir ülkeden gelip yaptığı yemek programı ile Anadolu’da farklı profilleri gözlemleyen Wilco ‘yu hikayesini anlatmak üzere BUÇAD çatısı altında ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
Dernek olarak kısa bir geçmişe hatırı sayılır sayıda proje sığdırdıklarını belirten Başkan Biçer, “Bu yıl Uludağ Üniversitesi İktisadi Bilimler ve Mühendislik Fakültesi Öğrencileri ile ikincisini tamamlamış olduğumuz ‘İş Yaşamına Hazırlık’ projesi kapsamında öğrencilerimize; İşe alım süreçlerinden satış, satın alma, kalite, lojistik, sürekli iyileştirme gibi konularda bilgi aktarımları ve mentörlük desteği verdik. Oluşturmayı planladığımız Gençlik Platformu ike bu desteğe devam ediyor olacağız. Bunun yanında ‘Bir Dünya Fark Yarat” projemiz ile dezavantajlı ve ihtiyaç sahibi okullara kütüphaneler kazandırdık. 2017’de benzer projeler ile çeşitlilik kavramının zihinlerde yer etmesine katkı sağlayacağız” dedi.
 
Çeşitlilik Zirvesi Mayıs’ta Bursa’da…
BUÇAD’ın Mayıs ayında bir ilke imza atarak Bursa’da Çeşitlilik ve Katılım Zirvesi düzenleyeceğini dile getiren Başak Yeğin Biçer, Zirve kapsamında alanında uzman kişileri Bursa’ya getireceklerini söyledi. Biçer, “Çeşitlilik, iş hayatında verimliliğe ve yaratıcılığa katkısı bulunan bir kavram ve toplumsal barışı destekleren önemli bir etken. Bu düşünceden hareketle Mayıs ayında düzenleyeceğimiz Çeşitlilik ve Katılım Zirvesi için çalışmalarımıza başladık” şeklinde konuştu.
BUÇAD üyeleri ve konuklara Türkiye’de başından geçen anıları aktaran Wilco Van Herpen ise, yaptığı çilekli mantılı çorba ile misafirlerden tam not aldı.