Genel Kurul Hakkında

BUÇAD, Kurucu Başkan Başak Yeğin Biçer ile yola devam etme kararı aldı. Divan Başkanlığını Av. Mehmet Şişmangil'in yaptığı 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda oyların tamamını alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilen Başak Yeğin Biçer, "Amacımız, iş hayatındaki farklılıkların getirdiği avantajları verimliliğe çevirmek ve bu sayede de fırsat eşitliğine destek vermektir" dedi.

Derneğin 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde önemli bir konuma geldiği için üyelere teşekkür eden Biçer, "Her birimizin ailesi, kariyeri ve birçok sorumluluğu var. Bunların üzerine toplum ve aydın bir gelecek için gösterdiğiniz bu onurlu çabadan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de etki alanımızın daha da artacağına inanıyorum" diye konuştu.

Çeşitlilik prensibi ülke geneline yayılacak...

BUÇAD'ın iki yıl önce kurulmuş bir dernek olduğunu hatırlatan Başkan Biçer, "Çeşitliliğin etkin yönetildiğinde kurum ve kuruluşlara fayda sağlayacağı düşüncesiyle çıktığımız bu yolda, kısa süre içerisinde başarılı çalışmalara imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş dünyası, STK'lar, üniversitelerle birlikte hayata geçirdiğimiz projeler sayesinde fark yarattığımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımızı aynı titizlikle yürütecek, fırsat eşitliği ve çeşitlilik prensibini ülke geneline yaymak için çaba sarf edeceğiz" şeklinde konuştu.

Üreten bir dernek...

Görev süresi boyunca BUÇAD'ı üreten bir dernek haline getirmek için çalıştıklarını dile getiren Başak Yeğin Biçer,"Geçtiğimiz iki yıl boyunca Farklılıklar Engel Değil, İş Hayatına Hazırlık, Bir Dünya Fark Yarat, Kültürler Mirastır gibi sosyal sorumluluk bilincini ön planda tutan projelere, Bursa'nın önemli kuruluşları ile birlikte start verdik ve önemli sonuçlar elde ettik. Aynı zamanda Eşit Bakış, Engelsiz Bakış fotoğraf sergileri ile ön yargıları yıkmaya çalıştık. Çeşitlilik ve katılım söyleşileri ile de iş yaşamını ve toplumumuzu çeşitlilik kavramı ile ilgili bilgilendirmeye gayret ettik. Derneğimizi kurduğumuz ilk gün ortaya koyduğumuz vizyonu pekiştirecek çalışmaların içerisinde bulunduk. Bu noktada desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Uludağ Üniversitesi ile işbirliği içerisinde hayata geçirdikleri 'İş Hayatına Hazırlık' projesi kapsamında üniversite son sınıf öğrencilerinin iş yaşamına adaptasyonunu hızlandırmayı amaçladıklarını kaydeden Biçer, öğrencilere bilinçli meslek seçimi noktasında da mentörlük yaptıklarını belirtti.

Çeşitliliğin doğru ve etkin yönetildiğinde başarıyı beraberinde getireceğini yineleyen Başkan Biçer, iş yaşamında çeşitliliğin arttırılması sayesinde oluşabilecek kazanımların ülke ekonomisine de direkt olarak etki edeceğini vurguladı.

BUÇAD'ın yeni dönem Yönetim Kurulu listesi ise şu şekilde;

Başak Yeğin Biçer, Barış Gül, Çiğdem Önal, Çiğdem Palalı, Gürkan Özken, Şekip Etel, Tülay Tek