Merhaba,

Kendimizden öte başkalarına verdiğimiz değer motivasyonu ile 2014 Temmuz ayında kurduğumuz derneğimiz, BUÇAD bugüne kadar çeşitlilik ve katılım konusunda değerli proje gerçekleştirdi.
“Engelsiz Bakış” ve “Eşit Bakış” fotograf sergileri, “Farklılıklar Engel Değil” projesi, firmalara verdiğimiz “Çeşitlilik Nedir” seminerleri, Uludağ Üniversitesi ve Karmer ile bu dönem 3. sünü gerçekleştireceğimiz öğrencilere yönelik “İş Hayatına Hazırlık” programı, her ay düzenlediğimiz “Fark Yaratan Sohbetler” ve son olarak üniversiteli gençler ile hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz digital gençlik platformu “Buçad Akademi” bu projelerden öne çıkanları.

Bilgi, beceri, saygı, sevgi gibi temel kavramların, görünen ve görünmeyen yaftaların önüne geçtiği bir iş hayatı, sanırım bizler gibi insanların ortak çabaları sayesinde vücud bulacaktır.
Çeşitlilik kavramının iş hayatında geçerli olması ve faydalarının görülmesi, yaratıcılık ve toplumsal barış gibi kavramlara da destek sağlayacaktır.

Çalışmalarımızı daha geniş kitlelere, uzman görüşleri ile aktarmak amacı ile 5 Mayıs’ta “Çeşitlilik Zirvesi” için çalışmalara başladık.
Ekte zirve için oluşturduğumuz içerik dosyasını bulabilirsiniz. Zirvenin bu yıl ki mottosu “Fark Yaratmak”.

Sizi de fark yaratmak üzere katılımcı olarak aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Katılım ücretsiz, sadece sosyal dezavantajlı çocuklara destek olmak üzere yürüttüğümüz projede yer bulması için “bir kitap yeterli” (bknz kayıt sekmesi)

İlgilenen katılımcıların web sayfamızdan kayıt yaptırmasını rica ederiz. Kontenjan sınırlı olduğu için, mahçup olmak istemeyiz.

İlginize şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Çiğdem Önal